Vive Ultimate Tracker HTC tarafından resmi olarak duyurdu!


0

Vive Ultimate Tracker – Yeni vücut izleyicileri şu an kullanılabilir durumda, ancak başlangıçta bazı teknik kısıtlamaları olacak.

HTC’nin yeni Vive Ultimate Tracker’ları kendilerini izleyebilir, böylece harici izleme istasyonlarına ihtiyaç duymazsınız. HTC, bu yeni cihazın teknolojisi, fiyatlandırması ve kullanılabilirliği hakkında tüm detayları Vive Blog’unda açıkladı.

Sızıntılar Kısmen Doğru Lansmandan önce, Brad Lynch tarafından rapor edilen sızıntılara dayalı olarak fiyatı ve teknik detayları hakkında spekülasyonlar vardı.

Lynch’e göre, pil ömrü yedi saate kadar dayanmalı ve özel USB-C dongle 9 metrelik bir menzili desteklemelidir. HTC’nin resmi duyurusu, cihazın özellikleri ve fiyatlandırma detayları konusunda netlik sağladı.

Vive Ultimate Tracker, 94 gram ağırlığında ve 77 × 58.6 × 27.3 mm ölçülerindedir. HTC’ye göre pil ömrü yedi saate kadar sürer. Qualcomm Quick Charge 3.0 ile 2.2 saatte şarj olabilir ve 5V/1A güç kaynağı ile bir saat daha uzun sürebilir.

Cihaz, USB-C veya pogo pinler aracılığıyla şarj edilir. Özel düşük gecikmeli 2.4 GHz ve 5 GHz Wi-Fi, istikrarlı bir bağlantı sağlamalıdır. Ayrıca 1/4″-20 UNC dişli bağlantı noktası da mevcuttur.

PC-VR ve OpenXR Başlangıçta Desteklenmiyor, kendi konumunu 3D alanında takip etmek için iki geniş açılı FOV kamerasını kullanır ve içeriden dışarıya 6DoF izleme desteği sunar. Bu, Vive XR Elite gibi mobil VR/AR başlıkları için idealdir. Vive taban istasyonları gibi harici izleme çözümlerine ihtiyaç duymazsınız.

Vive Ultimate Tracker’lar, bir USB-C dongle aracılığıyla Vive XR Elite veya Vive Focus 3’e bağlanır. Her bir başlık için beş Ultimate Tracker’a kadar eşleştirme yapmanıza olanak tanır. Menzil ise 10 metreye kadar çıkar.

Her bir izleyiciyle birlikte 120 cm USB-C’den USB-C’ye kablo bulunmaktadır. Ancak USB-C dongle ayrı olarak satın alınmalıdır. Dongle, yalnızca bir izleyici paketi satın alındığında dahildir.

Şu an için Vive Ultimate izleyicileri yalnızca HTC’nin Vive XR Elite ve Vive Focus 3 başlıkları ile çalışmaktadır. OpenXR ve SteamVR tabanlı PC VR başlıkları için destek “yakın gelecekte” sunulacaktır.

Fiyatlar ve Kullanılabilirlik Cihaz şu anda vive.com üzerinden satın alınabilir. Bir izleyici Kuzey Amerika’da 199 dolar, İngiltere’de 209 sterlin ve Avrupa’da 229 eurodur. HTC, 31 Aralık 2023’e kadar özel lansman fiyatlandırması sunmaktadır:

  • Vive Ultimate Tracker 3 + 1 Kit Özel: Üç Vive Ultimate Tracker, bir kablosuz dongle, Dance Dash için bir indirme anahtarı ve izleyiciler için TrackStraps seti içerir — Fiyat: 599 dolar/599 sterlin/669 euro
  • Vive XR Elite ve Vive Ultimate Tracker Paketi: Vive XR Elite başlığı, üç Vive Ultimate Tracker, kablosuz bir dongle, Dance Dash için bir indirme anahtarı ve izleyiciler için TrackStraps setini içerir — Fiyat: 1499 dolar/1499 sterlin/1699 euro
  • Vive XR Elite sahiplerine indirim: Ultimate Tracker 3 + 1 Kit + TrackStraps Özel paketini satın alarak, satın alma sırasında geçerli bir Vive XR Elite seri numarası sunanlar 100 dolar/100 sterlin/100 euro indirim alır.

HTC Vive Blog


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Trendinus

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir